Hoppa till sidans innehåll

Preliminär startlista klubbhoppning 10/10-21

07 OKT 2021 21:55
  • Uppdaterad: 07 OKT 2021 21:55

Preliminär startlista Klubbhoppning 

Ridskoleekipage:

Första start 8:30

30 cm (clear round)

Elsa Ohlström - Janosch

Clara Sandberg - Ballinaclough Beacher

Emma Malmström - Ballinaclough Larry II

Signe Mellberg Lantz - Clover II

Karna Lundqvist - Munsboro Jim Bob

Lovis Berg - Janosch

Signe Grinndal - Maximinus

Selma Uggla Kerrou - Ballinaclough Larry II

Taiga Neimane Lindsjö - Clover II

Julie Nordholm - Evita

Jill Wik - Ruby Murray

-

40 cm (clear round)

Greta Bonhomme - Argentos Treasure

Susanne Näslund - Matisse

Ebba Ekwall - Ballinaclough Larry II

Moa Molin, Derrylackey Zeus

Sandra Call - Evita

Meja Neimane Lindsjö - Ruby Murray

Tyra Nygren-Wallberg - Argentos Treasure

Rebecka Rönnbäck - Seiko

Svea Helin - Andy

Vera Rein - Maximinus

Stina Levell - Black Magic

-

50 cm (clear round)

Linn Marelius - Munsboro Jim Bob

Ava Klick - Argentos Treasure

Felicia Biglarian - Seiko

-

60 cm (clear round)

Melissa Zewoldi Johansson - Firenzo

Frida Sävmarker - Ballinaclough Beacher

Selma Antti - Munsboro Jim Bob

Lilly Sandell - Millie Filly

Eva Normell - Paddington

Erna Musslinder - Elphin Lad

Mette Pedersen - Firenzo

Freja Signer - Black Magic

Nora Åhlund - Millie Filly

-

30 min paus, bangång

-

60 cm (clear round)

Thea Krantz - Argentos Treasure

Astrid Hesselius - Derrylackey Zeus

Alva Axelsson - Evita

Isabella Andrén - Seiko

Emma Ekroth - Black Magic

Juni Koroorian Edqvist - Ruby Murray

Saramin Koroorian - Herr Ober

Julia Illiminsky - Derrylackey Zeus

Madelene Abberud - Garland Diamond

-

70 cm (clear round)

Pia Svensson - Charax

Emilia Andersson - Morepark Digby

Lena Jonsson - Cal-con 

Maria Salazar Styffe - Akillez

Alva Reimer - Adonis Dash

Catharina Tengblad - Garland Diamond

Ella Sörman - Charax

Milla Adler - FLB Sayonara

Andreas Eriksson - Akillez

-

80 cm (clear round)

Nora Sandrup - Hallasläts Costmade

Rebecca Andrén - Hallasläts Costmade

-

20 min paus, bangång

-

Privatekipage

-

50 cm (clear round)

Elwira Söderman - Stjärnfaxi från Hyndevad

Elsa Sundqvist - Nikita San 

Cesar Larson Halén - Gullspira

-

60 cm (clear round)

Anna Lindström - Mazarin Marco

Emma Henriksson - Köster Hästak

-

70 cm (clear round)

Charlee Bondesson Granting - Glenafton Rebus

Elsa Wennberg - Hepste Seren

Anna Lindström - Mazarin Marco

Ida Lindqvist - Diamond

Nina Sjödell - Kapten Morgan

Alexandra Eriksson - Magic Light

-

80 cm (Omhoppning, 2 placerade)

Elsa Lahtinen - Lucky Catch 

Anna Karin Stål - Como

Charlee Bondesson Granting - Glenafton Rebus

Alexandra Eriksson - Magic Light

Nina Sjödell - Kapten Morgan

-

90 cm (Omhoppning, 1 placerad)

Hannah Eriksson - Kajser Chief

Julia Löwenhielm - Grace

Elsa Lahtinen - Lucky Catch

Anna Karin Stål - Como

-

100 cm (Felfri grund + omhoppning ger rosett)

Louise Halén - Gucci M

Hannah Eriksson - Kajser Cheif

-

110 cm (Felfri grund + omhoppning ger rosett)

Lycke Barck-Holst - Ternvigs Catch Me



Skribent: Rebecca Andrén
E-post: Adressen Gömd

Sponsorer: 

Myrmans Equitrade
Nokian Tyres

hippocrates

 

krafft_logo2

hsb

sisu

Lindvalls

uppland

kollavidiweb 

KphLogoRed

Postadress:
Lurbo RK - Ridsport
Lurbovägen 11
75591 Uppsala

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info